API pro vývojáře

Integrácie

Prepojte svoj RAYNET CRM so systémami tretích strán. Od Google služieb po sklady vášho e-shopu. Nesnažte sa porozumieť API konektoru, proste ho prepošlite svojmu IT ;)

Vše
Kalendáře
Mailing
Účetní systémy
Ústředny a SMS
Ostatní
Vše
Vše
Kalendáře
Mailing
Účetní systémy
Ústředny a SMS
Ostatní

Google kalendár

Google kontakty

SmartEmailing

Quanda

MailChimp

Ecomail

Outlook kalendár a kontakty

iCal

CRIBIS

Merk

Leady

iDoklad

Money S3

FlexiBee

Ekonomický systém POHODA

UOL

Rocketoo

OptimCall

Solidpixels

Integromat

Shoptet

Yourpass

Freelo

NewtonOne

SupportBox

REST API konektor

Google kalendár umožňuje vytváranie, úpravu a zdieľanie jedného alebo viacerých kalendárov. Prepojte si s ním jednoducho aj kalendár od Raynetu.

Prepojenie je obojsmerné. Svoje obchodné aktivity tak môžete vytvárať aj meniť nielen v Raynetu, ale aj z prostredia Google kalendára.

Prepojiť obe aplikácie zvládne aj počítačový začiatočník. Stačí 5x kliknúť a je hotovo.

Google kontakty

Chcete si preniesť kontakty z RAYNETu do svojho mobilu? Skúste to pomocou prepojenia s Google kontakty.

Synchronizácia je jednosmerná (z RAYNET sa kontakty prenášajú do Google kontaktov) a zapnúť ju môžete na pár kliknutí.

V mobilnom zariadení potom stačí pridať svoj Google účet medzi zdroje kontaktov a je to. Kedykoľvek pridáte do RAYNETu nový kontakt, objaví sa hneď aj v Google kontaktoch a vo vašom mobile.

SmartEmailing je najobľúbenejší český nástroj pre odosielanie hromadných e-mailov. V ČR a SR ho používa viac ako 4 300 zákazníkov.

Prepojenie je obojsmerné. V RAYNETu máte svoju databázu klientov = aktuálne a kategorizované dáta. Tie prenášate do SmartEmailingu, kde vytvárate jednotlivé e-mailové kampane. Do RAYNETu sa potom dostávajú naspäť informácie o výsledkoch každej kampane. To znamená, kto e-mail otvoril alebo klikol na odkaz.

 

Quanda je česká cloudová aplikácie pre hromadné odosielanie e-mailov. Kombinuje nástroje pre e-mail marketing, transakčné e-maily, online dotazníky a webové formuláre.

Prepojenie s Quandou je obojsmerné. Z RAYNETu do Quandy exportujete svoje kontakty, z Quandy sa potom naspäť prenáša informácie o odoslaných kampaniach a reakciách konkrétnych klientov a kontaktných osôb.

 

MailChimp je celosvetovo najrozšírenejšou nástroj na hromadné rozosielanie e-mailov.

Integrácia umožnuje prenášanie kontaktov z RAYNETu do MailChimpu a opačným smerom potom prenášanie informácií o odoslaných kampaniach. V RAYNETu tak budete mať prehľad o tom, ktoré e-mailové kampane vaši zákazníci dostali, a ako na ne reagovali.

Ecomail.cz je marketingová platforma pre váš E-mailing, SMS, Facebook, Instagram a Messenger. Umožňuje komunikovať so zákazníkmi efektívne pomocou niekoľkých kanálov naraz a zaistí kompletné riešenie pre váš online marketing.

Naša integrácia vám umožní odosielať Klientov, Osoby a Lead do vybranej skupiny kontaktov v Ecomailu. Vďaka tomu môžete vytvárať a odosielať cielené e-mailové kampane všetkým vašim zákazníkom.

Obojsmerná synchronizácia kalendára

S pluginom z dielne VÍTKOVICE IT SOLUTIONS si RAYNET kalendár s Outlookom jednoducho prepojíte.
Synchronizácia je obojsmerná. Svoje obchodné aktivity tak môžete vytvárať aj meniť nielen v RAYNETu, ale aj z Outlook kalendára (vrátane napojenia na konkrétneho klienta alebo obchodný prípad).

Integrácia je (zatiaľ) dostupná len pre operačný systém Windows.

iCal je štandard pre výmenu kalendárových dát (informácií o úlohách, stretnuti atd.) naprieč online aplikáciami.

Vďaka podpore formátu iCal si môžete celý RAYNET kalendár ľahko zobraziť napríklad v:

 • zariadeniach s iOS (iPhone)
 • zariadeniach s Androidom
 • programu iCal (iPhone)
 • programu MS Outlook

Prepojenie zapnete jednoducho. Vložíte kód vášho RAYNETu do zvolenej aplikácie a kalendár sa prenesie.

CRIBIS je dátový zdroj o viac ako 10 miliónoch podnikateľských subjektov v ČR / SR. V RAYNETu CRIBIS používame pre:

 1. Doplňovanie údajov o zákazníkoch (IČ, adresa, úplný názov firmy)
 2. Prístup k základným ekonomickým údajom (obrat spoločnosti, štatutárne orgány, počet zamestnancov)
 3. Stráženie rizika nízkej kredibility subjektu (platobná morálka, insolvencie a pod.)

Integrácia je vstavaná (nie je potrebné ju nikde zapínať) a nájdete ju na detailnej karte každého Klienta.

Merk.cz je najväčšia databáza firiem a firemných kontaktov v Česku a na Slovensku. Pomáha nielen nájsť nových zákazníkov, ale aj zlepšiť predaja u tých existujúcich.

Vďaka prepojeniu s Merkem sme pripravili dve rozšírenia RAYNET CRM. Pri pridávaní nového klienta teraz funguje našepkávanie, takže stačí zadať pár znakov z názvu firmy a Raynet doplní zvyšok (kompletný názov, IČO, adresu, kontakty, atď.). Merk tiež novo obohacuje klientske dáta o ekonomické údaje. Platiaci užívatelia Merk tak priamo v Raynet vidia u svojich kontaktov obraty, zisky, počty zamestnancov aj zmienky v médiách.

 

Leady je systém, ktorý identifikuje firemných návštevníkov webu, zisťuje, o čo sa zaujímali a dopĺňa overené kontakty.

Vďaka tomuto prepojeniu sa budú prepisovať noví návštevníci vášho webu do Raynet. Pokiaľ už návštevník vášho bude evidovaný v adresári Raynet, vznikne k nemu udalosť s dátumom a časom, kedy tento návštevník váš web navštívil.

iDoklad je najväčšia on-line fakturačná služba v strednej Európe. Využíva ju viac ako 180 000 živnostníkov a podnikateľov. Uľahčuje nielen fakturáciu, ale aj prípravu a podanie daňového priznania. Vďaka prehľadným grafom vám dá najviac prehľad o vašich príjmoch a nákladoch.

Export Obchodných prípadov do iDoklad vám umožní informácie o úspešných predajoch jednoducho odosielať do iDoklad, kde budú vznikať faktúry. Viac informácií k jednosmernej integrácii nájdete tu.

Obojsmerná integrácia vám umožní pre prácu s faktúrami využívať iDoklad a súčasne mať všetky faktúry prehľadne tiež v RAYNETe. Vytvárajte faktúry z Obchodných prípadov a Objednávok, majte prehľad nad faktúrami v iDoklade aj RAYNETe, napojte faktúry s RAYNET databázou klientov a jednoducho prenášajte tiež produkty. Viac informácií k obojsmernej integrácii nájdete tu.

Money S3 je jeden z najrozšírenejších ekonomických systémov u nás. Zahŕňa účtovníctvo, daňovú evidenciu aj skladové hospodárstvo.

Integrácia s RAYNETom umožňuje prenášať informácie o úspešných predajoch (obchodných prípadoch) do Money S3, kde sa potom automaticky zakladajú nové objednávky.

Súčasťou riešenia je tiež:

 • Párovanie objednávok k správnym klientom (podľa IČ), alebo zakladanie nových kontaktov.
 • Automatické odpisovanie položiek zo skladu.

FlexiBee je účtovný online software pre menšie firmy a živnostníkov. Poskytuje jednoduchý a rýchly prehľad o firemných financiách a v súčasnosti ho používa vyše 6 500 firiem.

Integrácia s Flexibee je obojsmerná a umožňuje napríklad:

 • uzatváranie obchodných prípadov v RAYNETu podľa stavu uhradených faktúr
 • generovanie reportov a štatistík
 • zobrazenie finančných informácií v manažérskych prehľadoch
 • prácu s produktmi a skladmi
 • automatické generovanie podkladov k fakturácii po uzavretí obchodného prípadu v RAYNET,

& mnoho ďalšieho.

Existujú 3 možnosti, ako prepojiť RAYNET CRM s ekonomickým systémom Pohoda.

Export obchodných prípadov

Z RAYNETu môžete exportovať obchodné prípady do Pohody, kde sa založia ako Prijaté objednávky. Exportovať je možné ako z detailu obchodného prípadu, tak zo zoznamu obchodných prípadov. Ak vám stačí táto integrácia, je zadarmo a pomocníka k nej nájdete tu.

SCOVECO Connector

SCOVECO Connector je cloudová aplikácie, ktorá umožňuje prenášať dáta z Pohody smerom do RAYNET. Importovať (a tiež aktualizovať) vie Klientov, Obchodné prípady alebo Produkty, a to pomocou XML súborov. Hromadný prenos dát sa spúšťa ručne s pomocou samostatného užívateľského rozhrania. Túto integráciu vyvinula a prevádzkuje spoločnosť SCOVECO, s.r.o. Viac informácií vrátane ukážky systému nájdete tu.

Connectify

Connectify je platforma zameraná na integráciu online aplikácií. Modul pre prepojenie POHODY a RAYNET vie medzi týmito systémami prenášať dáta automaticky a v oboch smeroch. Connectify umožňuje individuálne mapovanie polí, vďaka ktorému presne určíte, odkiaľ a kam sa dáta prenesú, a tiež bohaté nastavenie podmienok za akých sa majú/nemajú preniesť.
Túto integráciu vyvinula a prevádzkuje spoločnosť A.T.P. Software. Viac informácií vrátane ceny nájdete tu.

UOL je účtovná spoločnosť otvárajúca úplne novú dimenziu v oblasti vedenia účtovníctva.

Vďaka prepojeniu Raynet s UOL dostanete vyhrané obchodné prípady jednoducho na faktúru bez ručného prepisovania. Stačí, keď do Raynet zadáte kľúč API, e-mail a názov svojho UOL. Po prepojení nájdete u každého obchodného prípadu v Raynet nové tlačidlo pre prenos do UOL. Všetky dáta zo CRM sa po kliknutí exportujú do UOL a poslúžia ako základ na vytvorenie novej faktúry.

Rocketoo je cloudové e-shopove riešenie. Funguje ako online služba poskytovaná formou mesačného prenájmu a oproti mnohým konkurentom umožňuje individuálne úpravy dizajnu i funkcií.

Vďaka integrácii s rocketoo si môžete do RAYNETu jednoducho prenášať informácie o nákupoch z e-shopu. Sami si pritom nastavíte, aké stavy objednávok sa budú do CRM prepisovať, ku ktorému obchodníkovi sa budú radiť a pod. Vo chvíli, keď koncový zákazník nakúpi v e-shope, budete mať obchod automaticky zaevidovaný tiež v RAYNETu.

 

OptimCall

Prepojenie s RAYNETom umožňuje nastaviť radu chytrých scenárov, ktoré vedia pri volaní využiť obchodné dáta. Najzákladnejším z nich je identifikácia volajúceho.

Podrobný popis prepojenia spoločne s mini prípadovou štúdiou použitie OptimCallu pre RAYNETím podpory nájdete v samostatnom článku.

Obráťte sa na nás telefonicky alebo e-mailom na podpora@raynet.cz a my vás nasmerujeme na špecialistov OptimSys. Tí vám pomôžu integráciu RAYNET s ústredňou nastaviť tak, ako budete potrebovať.

 

Solidpixels je online aplikácia, v ktorej si vytvoríte funkčný web bez znalosti programovania.

Solidpixels vie svoje webové formuláre prepájať do leadov v RAYNET CRM. V nastavení formulára stačí vyplniť meno inštancie, užívateľské meno (e-mail) a API kľúč a všetky odoslané formuláre z vytvoreného webu sa automaticky založí v RAYNETu ako lead s menom, priezviskom, e-mailom, telefónom a poznámkou.

Integromat je česká automatizačná platforma, v ktorej môžete relatívne komplexné integrácie doslova naklikať.

Umožňuje vytvárať a prevádzkovať integračné scenáre bez znalosti programovania, ktoré zaistia dátové prenosy medzi cloudovými aplikáciami. Scenáre sú založené na jednoduchej logike: "Keď sa niečo stane, tak niečo urob – vykonaj nejakú operáciu".

Pomocou Integromatu možno RAYNET CRM prepojiť s celým radom účtovných a fakturačných systémov, e-shopov, projektových nástrojov, aplikácií určených pre hromadnú e-mailovú korešpondenciu, so službami Googlu, Applu aj Microsoftu.

Viac o Integromatu píšeme v samostatnom článku.

 

Shoptet je najväčší tuzemský poskytovateľ e-shopových riešenie. V súčasnej chvíli Shoptet pomáha podnikať už 16 000 aktívnych e-shopov. Okrem iného ponúka pokladničný systém, ktorý umožňuje správu e-shopu a kamenného obchodu v rámci jedného on-line systému.

Vďaka prepojeniu Raynet a Shoptet povýšite svoju zákaznícku starostlivosť na ďalší level. Údaje o každom zákazníkovi a každom nákupe sa vám odteraz automaticky prevedú z e-shopu do CRM. Zrazu presne viete, kto, kedy a čo nakúpil, ako často sa k vám vracia alebo koľko peňazí už u vás minul.

 

Yourpass.eu je marketingový a komunikačný nástroj, vďaka ktorému môžete okamžite vytvárať, upravovať a distribuovať vlastné digitálne karty. Táto platforma je určená pre mobily a umožňuje firmám skrz karty komunikovať so zákazníkmi alebo fanúšikmi, bez toho aby im pridávala ďalšie plasty do peňaženky.

Z Raynet sa z Klientov a Kontaktných osôb posielajú dáta do YOUR PASSu, kde na ich základe vznikajú digitálne karty. Integrácia je prevažne jednosmerná, dáta z Raynet prechádza do Yourpassu a z Yourpassu sa k nám do detailov záznamov ukladajú len odkazy na dane karty.

 

Freelo je česká online aplikácia pre jednoduché riadenie projektov a komunikáciu vnútri tímu.

Prepojenie Freelo s RAYNET funguje obojsmerne. Vo Freelo vďaka nemu u každého riešeného projektu uvidíte, čo všetko máte s daným zákazníkom za sebou obchodne. V RAYNET budete mať naoplátku u každého obchodného prípadu prehľad, ako prebieha samotná realizácia.

 

Vďaka prepojeniu RAYNET s aplikáciou NewtonOne môžete vyhľadávať informácie z médií, predovšetkým o svojich veľkých klientoch.

Aplikácia NewtonOne umožní s plateným účtom vyhľadávať články v mediálnom archíve spoločnosti Newton Media. Mediálne informácie sa budú (po sprevádzkovaní integrácie) zobrazovať na karte každého klienta, v samotnej záložke "NewtonOne".

SupportBox je český online helpdesk, ktorý zjednodušuje prácu zákazníckej podpore aj ostatným ľuďom, ktorí vo firme komunikujú s klientmi.

Až si SupportBox prepojíte s Raynet, uvidíte v ňom pri kontakte s klientom všetky dôležité údaje, ktoré o ňom evidujete v Raynet. Vďaka tomu nemusíte nič dohledávate a rýchlo zareagujete na každý e-mail aj telefonát.

 

Dobre vieme, že nemôžeme pripraviť napojenie na všetko. Preto sme pre vás vyvinuli REST API konektor - rozhranie k prepojeniu RAYNETu s inými systémami. Jeho prostredníctvom prepojíte RAYNET napríklad s

 • vaším webom
 • e-shopom
 • helpdeskom
 • ERP systémom
 • ďalšími aplikáciami

Integráciu systémov prostredníctvom API konektora zvládne vaše IT oddelenie (prípadne váš ICT dodávateľ).

Vyskúšajte si RAYNET na vlastnej koži!

Zadarmo, bez akýchkoľvek záväzkov a to až na 30 dní

Dobrý deň! Sme tu pre vás už od prvej minúty s RAYNET CRM. V popise práce máme vysvetľovanie, objasňovanie a pomáhanie. Mrknite sa, ako to u nás funguje so zákazníckou podporou ;)

Lucie zo zákazníckej podpory

...s tak trochu inou
zákazníckou podporou...