API pro vývojáře

Integrácie

Prepojte svoj RAYNET CRM so systémami tretích strán. Od Google služieb po sklady vášho e-shopu. Nesnažte sa porozumieť API konektoru, proste ho prepošlite svojmu IT ;)

Vše
Kalendáře
Marketing
Účetnictví
E-shopy
Informace o firmách
Ostatní
Vše
Vše
Kalendáře
Marketing
Účetnictví
E-shopy
Informace o firmách
Ostatní

Google kalendár

Google kontakty

SmartEmailing

Quanda

Mailchimp

Ecomail

Outlook kalendár a kontakty

iCal

CRIBIS

Merk

Leady

iDoklad

Money S3

ABRA Flexi

Ekonomický systém POHODA

UOL

Rocketoo

OptimCall

Solidpixels

Make

Shoptet

Freelo

NewtonOne

Premier

SupportBox

Helios iNuvio

APUtime

Money ERP

KROS Fakturácia

Bizmachine Prospector

REST API konektor

Google kalendár umožňuje vytváranie, úpravu a zdieľanie jedného alebo viacerých kalendárov. Prepojte si s ním jednoducho aj kalendár od Raynetu.

Prepojenie je obojsmerné. Svoje obchodné aktivity tak môžete vytvárať aj meniť nielen v Raynetu, ale aj z prostredia Google kalendára.

Prepojiť obe aplikácie zvládne aj počítačový začiatočník. Stačí 5x kliknúť a je hotovo.

Google kontakty

Chcete si preniesť kontakty z RAYNETu do svojho mobilu? Skúste to pomocou prepojenia s Google kontakty.

Synchronizácia je jednosmerná (z RAYNET sa kontakty prenášajú do Google kontaktov) a zapnúť ju môžete na pár kliknutí.

V mobilnom zariadení potom stačí pridať svoj Google účet medzi zdroje kontaktov a je to. Kedykoľvek pridáte do RAYNETu nový kontakt, objaví sa hneď aj v Google kontaktoch a vo vašom mobile.

SmartEmailing je najobľúbenejší český nástroj pre odosielanie hromadných e-mailov. V ČR a SR ho používa viac ako 4 300 zákazníkov.

Prepojenie je obojsmerné. V RAYNETu máte svoju databázu klientov = aktuálne a kategorizované dáta. Tie prenášate do SmartEmailingu, kde vytvárate jednotlivé e-mailové kampane. Do RAYNETu sa potom dostávajú naspäť informácie o výsledkoch každej kampane. To znamená, kto e-mail otvoril alebo klikol na odkaz.

 

Quanda je česká cloudová aplikácie pre hromadné odosielanie e-mailov. Kombinuje nástroje pre e-mail marketing, transakčné e-maily, online dotazníky a webové formuláre.

Prepojenie s Quandou je obojsmerné. Z RAYNETu do Quandy exportujete svoje kontakty, z Quandy sa potom naspäť prenáša informácie o odoslaných kampaniach a reakciách konkrétnych klientov a kontaktných osôb.

 

Mailchimp je celosvetovo najrozšírenejšou nástroj na hromadné rozosielanie e-mailov.

Integrácia umožnuje prenášanie kontaktov z RAYNETu do MailChimpu a opačným smerom potom prenášanie informácií o odoslaných kampaniach. V RAYNETu tak budete mať prehľad o tom, ktoré e-mailové kampane vaši zákazníci dostali, a ako na ne reagovali.

Ecomail.cz je marketingová platforma pre váš E-mailing, SMS, Facebook, Instagram a Messenger. Umožňuje komunikovať so zákazníkmi efektívne pomocou niekoľkých kanálov naraz a zaistí kompletné riešenie pre váš online marketing.

Pokiaľ potrebujete poslať kontakty z RAYNETu do Ecomailu, môžete využiť jednosmernú integráciu. Na komplexné sledovanie e-mailových kampaní, synchronizáciu kontaktov realtime a zautomatizovanie komunikácie so svojimi zákazníkmi odporúčame použiť obojsmernú integráciu.

 

Obojsmerná synchronizácia kalendára

S pluginom z dielne VÍTKOVICE IT SOLUTIONS si RAYNET kalendár s Outlookom jednoducho prepojíte.
Synchronizácia je obojsmerná. Svoje obchodné aktivity tak môžete vytvárať aj meniť nielen v RAYNETu, ale aj z Outlook kalendára (vrátane napojenia na konkrétneho klienta alebo obchodný prípad).

Integrácia je (zatiaľ) dostupná len pre operačný systém Windows.

iCal je štandard pre výmenu kalendárových dát (informácií o úlohách, stretnuti atd.) naprieč online aplikáciami.

Vďaka podpore formátu iCal si môžete celý RAYNET kalendár ľahko zobraziť napríklad v:

 • zariadeniach s iOS (iPhone)
 • zariadeniach s Androidom
 • programu iCal (iPhone)
 • programu MS Outlook

Prepojenie zapnete jednoducho. Vložíte kód vášho RAYNETu do zvolenej aplikácie a kalendár sa prenesie.

CRIBIS je dátový zdroj o viac ako 10 miliónoch podnikateľských subjektov v ČR / SR. V RAYNETu CRIBIS používame pre:

 1. Doplňovanie údajov o zákazníkoch (IČ, adresa, úplný názov firmy)
 2. Prístup k základným ekonomickým údajom (obrat spoločnosti, štatutárne orgány, počet zamestnancov)
 3. Stráženie rizika nízkej kredibility subjektu (platobná morálka, insolvencie a pod.)

Integrácia je vstavaná (nie je potrebné ju nikde zapínať) a nájdete ju na detailnej karte každého Klienta.

Merk.cz je najväčšia databáza firiem a firemných kontaktov v Česku a na Slovensku. Pomáha nielen nájsť nových zákazníkov, ale aj zlepšiť predaja u tých existujúcich.

Vďaka prepojeniu s Merkem sme pripravili dve rozšírenia RAYNET CRM. Pri pridávaní nového klienta teraz funguje našepkávanie, takže stačí zadať pár znakov z názvu firmy a Raynet doplní zvyšok (kompletný názov, IČO, adresu, kontakty, atď.). Merk tiež novo obohacuje klientske dáta o ekonomické údaje. Platiaci užívatelia Merk tak priamo v Raynet vidia u svojich kontaktov obraty, zisky, počty zamestnancov aj zmienky v médiách.

 

Leady je systém, ktorý identifikuje firemných návštevníkov webu, zisťuje, o čo sa zaujímali a dopĺňa overené kontakty.

Vďaka tomuto prepojeniu sa budú prepisovať noví návštevníci vášho webu do Raynet. Pokiaľ už návštevník vášho bude evidovaný v adresári Raynet, vznikne k nemu udalosť s dátumom a časom, kedy tento návštevník váš web navštívil.

iDoklad je najväčšia on-line fakturačná služba v strednej Európe. Využíva ju viac ako 180 000 živnostníkov a podnikateľov. Uľahčuje nielen fakturáciu, ale aj prípravu a podanie daňového priznania. Vďaka prehľadným grafom vám dá najviac prehľad o vašich príjmoch a nákladoch.

Obojsmerná integrácia vám umožní pre prácu s faktúrami využívať iDoklad a súčasne mať všetky faktúry prehľadne tiež v RAYNETe. Vytvárajte faktúry z Obchodných prípadov a Objednávok, majte prehľad nad faktúrami v iDoklade aj RAYNETe, napojte faktúry s RAYNET databázou klientov a jednoducho prenášajte tiež produkty. Viac informácií k obojsmernej integrácii nájdete tu.

 

Money S3 je jeden z najrozšírenejších ekonomických systémov u nás. Zahŕňa účtovníctvo, daňovú evidenciu aj skladové hospodárstvo.

Integrácia s RAYNETom umožňuje prenášať informácie o úspešných predajoch (obchodných prípadoch) do Money S3, kde sa potom automaticky zakladajú nové objednávky.

Súčasťou riešenia je tiež:

 • Párovanie objednávok k správnym klientom (podľa IČ), alebo zakladanie nových kontaktov.
 • Automatické odpisovanie položiek zo skladu.

ABRA Flexi je účtovný online software pre menšie firmy a živnostníkov. Poskytuje jednoduchý a rýchly prehľad o firemných financiách a v súčasnosti ho používa vyše 6 500 firiem.

Integrácia s ABRA Flexi je jednosmerná a umožňuje napríklad:

 • generovanie reportov a štatistík
 • zobrazenie finančných informácií v manažérskych prehľadoch
 • prácu s produktmi a skladmi
 • automatické generovanie podkladov k fakturácii po uzavretí obchodného prípadu v RAYNET,

s mnoho ďalšieho.

Existujú 3 možnosti, ako prepojiť RAYNET CRM s ekonomickým systémom Pohoda.

Export obchodných prípadov

Z RAYNETu môžete exportovať obchodné prípady do Pohody, kde sa založia ako Prijaté objednávky. Exportovať je možné ako z detailu obchodného prípadu, tak zo zoznamu obchodných prípadov. Ak vám stačí táto integrácia, je zadarmo a pomocníka k nej nájdete tu.

SCOVECO Connector

SCOVECO Connector je cloudová aplikácie, ktorá umožňuje prenášať dáta z Pohody smerom do RAYNET. Importovať (a tiež aktualizovať) vie Klientov, Obchodné prípady alebo Produkty, a to pomocou XML súborov. Hromadný prenos dát sa spúšťa ručne s pomocou samostatného užívateľského rozhrania. Túto integráciu vyvinula a prevádzkuje spoločnosť SCOVECO, s.r.o. Viac informácií vrátane ukážky systému nájdete tu.

Connectify

Connectify je platforma zameraná na integráciu online aplikácií. Modul pre prepojenie POHODY a RAYNET vie medzi týmito systémami prenášať dáta automaticky a v oboch smeroch. Connectify umožňuje individuálne mapovanie polí, vďaka ktorému presne určíte, odkiaľ a kam sa dáta prenesú, a tiež bohaté nastavenie podmienok za akých sa majú/nemajú preniesť.
Túto integráciu vyvinula a prevádzkuje spoločnosť A.T.P. Software. Viac informácií vrátane ceny nájdete tu.

UOL je účtovná spoločnosť otvárajúca úplne novú dimenziu v oblasti vedenia účtovníctva.

Vďaka prepojeniu Raynet s UOL dostanete vyhrané obchodné prípady jednoducho na faktúru bez ručného prepisovania. Stačí, keď do Raynet zadáte kľúč API, e-mail a názov svojho UOL. Po prepojení nájdete u každého obchodného prípadu v Raynet nové tlačidlo pre prenos do UOL. Všetky dáta zo CRM sa po kliknutí exportujú do UOL a poslúžia ako základ na vytvorenie novej faktúry.

Rocketoo je cloudové e-shopove riešenie. Funguje ako online služba poskytovaná formou mesačného prenájmu a oproti mnohým konkurentom umožňuje individuálne úpravy dizajnu i funkcií.

Vďaka integrácii s rocketoo si môžete do RAYNETu jednoducho prenášať informácie o nákupoch z e-shopu. Sami si pritom nastavíte, aké stavy objednávok sa budú do CRM prepisovať, ku ktorému obchodníkovi sa budú radiť a pod. Vo chvíli, keď koncový zákazník nakúpi v e-shope, budete mať obchod automaticky zaevidovaný tiež v RAYNETu.

 

OptimCall

Prepojenie s RAYNETom umožňuje nastaviť radu chytrých scenárov, ktoré vedia pri volaní využiť obchodné dáta. Najzákladnejším z nich je identifikácia volajúceho.

Podrobný popis prepojenia spoločne s mini prípadovou štúdiou použitie OptimCallu pre RAYNETím podpory nájdete v samostatnom článku.

Obráťte sa na nás telefonicky alebo e-mailom na podpora@raynet.cz a my vás nasmerujeme na špecialistov OptimSys. Tí vám pomôžu integráciu RAYNET s ústredňou nastaviť tak, ako budete potrebovať.

 

Solidpixels je online aplikácia, v ktorej si vytvoríte funkčný web bez znalosti programovania.

Solidpixels vie svoje webové formuláre prepájať do leadov v RAYNET CRM. V nastavení formulára stačí vyplniť meno inštancie, užívateľské meno (e-mail) a API kľúč a všetky odoslané formuláre z vytvoreného webu sa automaticky založí v RAYNETu ako lead s menom, priezviskom, e-mailom, telefónom a poznámkou.

Make (predtým Integromat) je automatizačná platforma, v ktorej môžete relatívne komplexné integrácie doslova naklikať.

Umožňuje vytvárať a prevádzkovať integračné scenáre bez znalosti programovania, ktoré zaistia dátové prenosy medzi cloudovými aplikáciami. Scenáre sú založené na jednoduchej logike: "Keď sa niečo stane, tak niečo urob – vykonaj nejakú operáciu".Pomocou Make možno RAYNET CRM prepojiť s celým radom účtovných a fakturačných systémov, e-shopov, projektových nástrojov, aplikácií určených pre hromadnú e-mailovú korešpondenciu, so službami Googlu, Applu aj Microsoftu.

Viac o Make píšeme v samostatnom článku.

 

Shoptet je najväčší tuzemský poskytovateľ e-shopových riešenie. V súčasnej chvíli Shoptet pomáha podnikať už 16 000 aktívnych e-shopov. Okrem iného ponúka pokladničný systém, ktorý umožňuje správu e-shopu a kamenného obchodu v rámci jedného on-line systému.

Vďaka prepojeniu Raynet a Shoptet povýšite svoju zákaznícku starostlivosť na ďalší level. Údaje o každom zákazníkovi a každom nákupe sa vám odteraz automaticky prevedú z e-shopu do CRM. Zrazu presne viete, kto, kedy a čo nakúpil, ako často sa k vám vracia alebo koľko peňazí už u vás minul.

 

Freelo je česká online aplikácia pre jednoduché riadenie projektov a komunikáciu vnútri tímu.

Prepojenie Freelo s RAYNET funguje obojsmerne. Vo Freelo vďaka nemu u každého riešeného projektu uvidíte, čo všetko máte s daným zákazníkom za sebou obchodne. V RAYNET budete mať naoplátku u každého obchodného prípadu prehľad, ako prebieha samotná realizácia.

 

Vďaka prepojeniu RAYNET s aplikáciou NewtonOne môžete vyhľadávať informácie z médií, predovšetkým o svojich veľkých klientoch.

Aplikácia NewtonOne umožní s plateným účtom vyhľadávať články v mediálnom archíve spoločnosti Newton Media. Mediálne informácie sa budú (po sprevádzkovaní integrácie) zobrazovať na karte každého klienta, v samotnej záložke "NewtonOne".

Premier je český výrobca informačných a ekonomických systémov.

Vďaka konektoru RAYNET od nášho integračného partnera SCOVECO už nemusíte ručne udržovať informácie v dvoch systémoch, čím ušetríte čas, ale tiež eliminujete chyby pri ručnom zadávaní. Automatické prepojenie funguje obojstranne a môžete tak synchronizovať, napr. prenos zákazníkov, výrobkov, zákaziek, objednávok alebo faktúr. Stačí len nastaviť časový interval prenosu a konektor sa postará o zvyšok.

Viac informácií vrátane ukážky systému nájdete tu.

SupportBox je český online helpdesk, ktorý zjednodušuje prácu zákazníckej podpore aj ostatným ľuďom, ktorí vo firme komunikujú s klientmi.

Až si SupportBox prepojíte s Raynet, uvidíte v ňom pri kontakte s klientom všetky dôležité údaje, ktoré o ňom evidujete v Raynet. Vďaka tomu nemusíte nič dohledávate a rýchlo zareagujete na každý e-mail aj telefonát.

 

First information systems je dlhoročným certifikovaným GOLD partnerom spoločnosti Asseco Solutions.

Vďaka konektoru nášho integračného partnera First information systems, s.r.o. už nemusíte ručne udržiavať informácie v dvoch systémoch, čím ušetríte čas, ale aj eliminujete chyby pri ručnom zadávaní. Automatické prepojenie funguje obojstranne a môžete tak synchronizovať napr. klientov, produkty alebo obchodné prípady.

Informačný leták tu.

APUtime sprístupňuje procesné riadenie malým a stredným podnikom a úplne ho zjednodušuje.

APUtime je Process Mining a Autonómny execution management systém, ktorý dokáže doviesť vaše zákazky do konca v termíne. Podobne ako navigácia v aute dokáže naplánovať najoptimálnejšiu trasu a čas do cieľa, APUtime toto dokáže vo vašich firemných procesoch av reálnom čase sa adaptuje na zmeny. Reálne zvýšenie produktivity je v desiatkach percent. Úspory na nepotrebných poradách a neefektívnom riadení projektov sa šplhajú k státisícom ročne vďaka umelej inteligencii.

Money ERP je systém pre riadenie malých a stredných podnikov.

Integrácia s RAYNETom umožňuje prenášať informácie o úspešných predajoch (obchodných prípadoch) do Money ERP, kde sa potom automaticky zakladajú nové objednávky.

Súčasťou riešenia je tiež:

 • Párovanie objednávok k správnym klientom alebo zakladanie nových kontaktov.
 • Automatické odpisovanie položiek zo skladu.

KROS Fakturácia je online aplikácia, ktorá vám ušetrí veľa času pri fakturácii a správe faktúr. Je skvelá na automatické párovanie platieb, exporty pre účtovníčky, fakturáciu do zahraničia, upomienky a platby cez QR kódy. Pomáha menším aj väčším firmám.

Stačí vytvoriť bežnú alebo zálohovú faktúru z Obchodného prípadu v RAYNETe a tá sa prenesie do KROS Fakturácia. Toto prepojenie funguje jednosmerne z RAYNETu do KROSu.

Prospector spája všetky dostupné údaje o firmách a vďaka tomu ich nájdete na jednom mieste. Databáza firiem využíva viac ako 100 rôznych zdrojov dát. Získate tak ucelený a aktuálny obrázok o konkrétnej firme na jeden klik.

Dobre vieme, že nemôžeme pripraviť napojenie na všetko. Preto sme pre vás vyvinuli REST API konektor - rozhranie k prepojeniu RAYNETu s inými systémami. Jeho prostredníctvom prepojíte RAYNET napríklad s

 • vaším webom
 • e-shopom
 • helpdeskom
 • ERP systémom
 • ďalšími aplikáciami

Integráciu systémov prostredníctvom API konektora zvládne vaše IT oddelenie (prípadne váš ICT dodávateľ).

Vyskúšajte si RAYNET na vlastnej koži!

Zadarmo, bez akýchkoľvek záväzkov a to až na 30 dní

Dobrý deň! Sme tu pre vás už od prvej minúty s RAYNET CRM. V popise práce máme vysvetľovanie, objasňovanie a pomáhanie. Mrknite sa, ako to u nás funguje so zákazníckou podporou ;)

Lucie zo zákazníckej podpory

...s tak trochu inou
zákazníckou podporou...