Social Selling Index: využite svoj potenciál na LinkedInu

Social Selling Index: využite svoj potenciál na LinkedInu

Obchodníci používajú LinkedIn na budovanie svojej značky a oslovovanie potenciálnych klientov prostredníctvom sociálneho predaja. Zistite, ako sa vám darí v sieti a či vaše aktivity prinášajú požadované výsledky pomocou indexu sociálneho predaja. Jedným kliknutím sa zobrazí, ako si vediete v porovnaní s ostatnými užívateľmi.

Zistite, ako si stojíte na LinkedInu

LinkedIn Social Selling Index je číselné vyjadrenie toho, ako sa vám darí na sieti LinkedIn. Ukáže vám, ako vaše aktivity v tejto profesionálnej sieti podporujú predaj a ako si stojíte v porovnaní s ostatnými vo vašom odvetví.

Je to bezplatný nástroj, ktorý umožňuje každému používateľovi siete LinkedIn skontrolovať svoju pozíciu v sieti. Stačí kliknúť na odkaz www.linkedin.com/sales/ssi.

Social Selling Index vám ukazuje aktuálnu pozíciu

Hodnota indexu sa pohybuje od 0 do 100. Za veľmi dobré sa považuje, pokiaľ sa dostanete nad 70 bodov. Priemerní užívatelia LinkedIn sa pritom pohybujú niekde medzi 20 a 50 bodmi.

Index sa počíta za uplynulých 90 dní a neustále sa aktualizuje. Okamžite teda viete, ako na tom ste a ako vám vaše aktivity pomáhajú skóre vylepšiť.

4 oblasti, ktoré Social Selling Index hodnotia

Index sociálneho predaja je založený na štyroch pilieroch, ktoré sa merajú samostatne. V každom z nich môžete získať maximálne 25 bodov, ktorých súčet predstavuje celkovú hodnotu indexu.

Ide o tieto štyri oblasti:

  • budovanie profesionálnej značky - hodnotí sa, či máte správne a úplne vyplnený profil, t. j. či máte profilovú fotografiu, vyplnenú pracovnú históriu, referencie,
  • vyhľadávanie relevantných kontaktov - tu sa meria, ako vyhľadávate relevantné kontakty a využívate platené nástroje, ako je napríklad Sales Navigator, na zefektívnenie vyhľadávania nových kontaktov,
  • angažovanosť na webe - sleduje sa, či vytvárate relevantný obsah, ktorý je užitočný pre vašich sledovateľov, či vytvára interakciu a diskusiu používateľov pod vašimi príspevkami, a hodnotí sa dosah vašich príspevkov, počet komentárov, reakcií a zdieľaní,
  • budovanie silných vzťahov - posúdenie, či ste v kontakte s osobami s rozhodovacími právomocami v odvetví a ako reagujete na žiadosti o nadviazanie kontaktov.

Všetky leady z LinkedIn si potom môžete prehľadne evidovať v RAYNET CRM.

Ako index ukáže, čo na svojom LinkedIn vylepšiť

LinkedIn Social Selling Index vám teda rýchlo ukáže, ako si v týchto štyroch oblastiach na LinkedIn vediete a ktorú treba podporiť. Napríklad takto:

  • vyplňte kompletne profil a všetky kolónky,
  • spájajte sa s relevantnými a dôležitými ľuďmi, odpovedajte na žiadosti o spojenie,
  • vytvárajte alebo zdieľajte kvalitný a relevantný obsah, ktorý podporuje pozíciu odborníka,
  • interagujte, komentujte a odpovedajte na komentáre, zdieľajte príspevky ostatných,
  •  používajte platené nástroje ako Sales Navigator a všetky funkcie, ktoré ponúka.

Pravidelnou aktualizáciou indexu môžete okamžite zistiť, ako každá aktivita prispieva k vášmu celkovému skóre.

Index sociálneho predaja podporí vaše podnikanie

Vyššia hodnota indexu vám zaručí lepšiu pozíciu v sieti a v podnikaní. Čím vyššie je vaše skóre, tým väčší dosah majú vaše príspevky v sieti LinkedIn. Lepšie vás spojí s dôležitými ľuďmi vo vašom odvetví alebo v odvetví potenciálneho klienta. Pomôže vám to tiež ukázať sa ako odborník a autorita vo svojej oblasti.

To vám môže otvoriť dvere k ďalším obchodom. Z údajov spoločnosti LinkedIn vyplýva, že obchodníci s vyšším indexom sociálneho predaja majú vyšší počet predajných príležitostí a sú úspešnejší pri uzatváraní obchodov.