Pracujeme na novom dizajne

 
Zhruba pred rokom sme odštartovali návrh nového dizajnu Raynet. Cieľ je jasný. Zužitkovať všetko, čo sme boli schopní za 8 rokov spoločnej cesty načerpať a posunúť Raynet o svetelný rok dopredu. So zmenami začneme veľmi zľahka. Hotovo by malo byť na jeseň 2020!

Harmonogram – Čo a kedy? 

 1. Už dnes RAYNET zažíva drobné preladenie grafiky do o niečo modernejšieho štýlu. Ale úprimne, možno si toho na prvý pohľad ani nevšimnete. 
   

  Upravili sme len ikonky, grafiku tlačidiel a iných drobných prvkov. Nič dramatické. 
   

  Snažili sme sa grafiku len trochu omladiť a zároveň pripraviť pre oveľa výraznejšie zmeny↓
 2. +/- za mesiac totiž vydáme kompletné upgrade dialógových okien. To znamená napríklad okná pre založenie klienta, obchodného prípadu, naplánovanie schôdzky apod. Toto vylepšenie už pôjde prehliadnuť len pri zatvorených očiach ;)
   

   

 3. +/- za rok by mal byť Raynet 2.0 kompletne vonku. Vo 2-3 opakovaniach postupne zlepšíme všetky časti Raynet - od detailných kariet záznamov až po zoznamové pohľady alebo kalendár. A áno - urobíme absolútne všetko, aby to bolo pri najmenšom dychberúce ;)

Pripojte sa k Early adopters (buďte pri tom prvý...)

Ak chcete byť u vývoja Raynet 2.0 o niečo bližšie, môžete sa zapojiť do skupiny tzv. Early adopters, ktorým budeme zapínať nový dizajn prednostne a pýtať sa na prvý spätnú väzbu. Stačí, keď nám na seba necháte e-mail ↓.

Nechte nám svůj e-mail a buďte součástí Early adopters skupiny, které nový design zapneme přednostně

Prečo sme sa vlastne do verzie RAYNET 2.0 pustili?

Za 8 rokov fungovania sme sa stretli so stovkami skvelých firiem a spracovali (bez preháňania) tisíce zákazníckych požiadaviek. Maximálne sme ťažili z vašich pripomienok aj sledovanie globálnych CRM riešenia a vďaka tom mohli Raynet stále posúvať vpred.

Lenže. Zásadné zlepšenie, taká, ktorá by objektívne zmenila spôsob práce so CRM a výrazne tým zefektívnila prácu väčšine užívateľov, už nejde robiť v rámci mantinelov súčasnej verzie. A s tým sa odmietame zmieriť.

Súčasne chceme Raynet vtlačiť nový, čistý, moderný vzhľad. Dizajn, ktorý maximálne uľahčí prácu s Rayne a zásadne zlepší užívateľskú prívetivosť. Chceme, aby sa vám Raynet používal lepšie, než ... zubná kefka.

Samozrejme si veľmi uvedomujeme, že akákoľvek zmena nástroja, ktorý už má človek ohmataní, trochu bolí. Za celý Raynet sľubujeme, že robíme všetko preto, aby každá zmena znamenala súčasne zlepšenie alebo zjednodušenie práce.

Pod pokrievkou ...

Na záver si pre nadšencov dovolíme zasdílet, ako RAYNET 2.0 vzniká.

Wireframe

 

Na obrázku vidíte prototyp užívateľského rozhrania - tzv. Wireframe. V tomto prípade sa jedná konkrétne o formulár pre založenie nového klienta. Než sa dostal do svojej finálnej podoby, prešiel viac než 20 žalobnými iterácií.

Do prototypov vkladáme všetko, všetko naše know-how. To, čo nám hovoria klienti, ale aj to čo postrehneme u iných softvérových riešení. Dlhodobo sledujeme skupinu približne dvadsiatich nástrojov, ktoré sú aktuálne na špici inovácií, alebo sú lídrami svojich segmentov. Porovnávame, akým spôsobom rieši scenáre, ktoré práve (re) designom a samozrejme robíme všetko preto, aby sme sa vo finále dostali ešte ďalej. Aj preto náš odbor milujeme; že je na úrovni inovácií možné súťažiť aj s globálnymi gigantmi.

Po fáze prototypovania nastupuje tvorba grafických návrhov, vývoj, testovanie a ladenie.

Takto potom môže vyzerať výsledok. Konkrétne nový formulár pre vytvorenie Schôdzky: