Best of 2021: 5 najlepších noviniek v RAYNET CRM za minulý rok

 
Vlani sme RAYNET naboostovali o nové funkcie a integrácie, ktoré už mnohým z vás zmenili obchodnícky život. Noviniek ale bolo veľa, tak vám zhŕňame tie najlepšie vychytávky do jedného článku. Pokiaľ vám niektorá z nich doteraz unikala, určite ju vyskúšajte.

1. On-line podepisovanie dokumentov

 

Najzásadnejšou novinkou je jednoznačne on-line podpisovanie zmlúv. Vďaka tejto funkcii podpíšete s klientmi ľubovoľné dokumenty elektronicky a so všetkou právnou záväznosťou, takže sa zbavíte skenovania, výprav na poštu a ďalšieho zdržiavania.

Funguje to jednoducho:

 1. Kliknite na záložku Online podpisovanie.
 2. Vyberiete dokument na podpis.
 3. Vyberiete osoby, ktoré majú dokument podpísať.
 4. Všetkým dotyčným dorazí na e-mail link, v ktorom si dokument prečítajú a myšou alebo touchpadom podpíšu.
 5. A je hotovo. Podpísaný dokument sa vám automaticky zobrazí v CRM.

Štyri dokumenty môžete mesačne podpísať zadarmo. Cenník ďalších podpisov nájdete spolu s podrobnejšími informáciami v hlavnom článku o On-line podpisovaní.

2. Nové analýzy a filtrovanie

 

Vylepšovacie kanóny sme tento rok zamierili na Analýzy hneď na dvoch frontoch. Jednak prešli redesignom, takže sú vizuálne príjemnejšie a prehľadnejšie, ale tiež sme pridali pár nových druhov analýz.

Prvou je Mapová analýza. Na mape okrem klientov a leadov novo uvidíte aj svoje aktivity z kalendára, čo využijete pri plánovaní schôdzok. Pokiaľ napríklad z mapy zistíte, že neďaleko miesta schôdzky sídli váš ďalší klient, môžete si naplánovať stretnutie aj s ním.

Úplne novým typom prehľadu je Výkon predajného lievika. Z neho zistíte, aká časť otvorených obchodných prípadov preteká do ďalších fáz predaja, v ktorej fáze vaše obchody najčastejšie končí alebo kde to vo vašom obchodnom lieviku najviac „viazne“.

Spolu s analýzami sme upravili aj filtrovanie. Novo je zasúvateľné, ale predovšetkým v ňom môžete podľa ľubovôle editovať svoje uložené filtre.

Filtrovanie sme vylepšili aj o:

 • podmienky „je“ a „nie je“,
 • plávajúce „šupátko“ pre voľbu časového obdobia,
 • a zobrazovanie výsledkov filtrovania v reálnom čase, takže nemusíte klikať na tlačidlá a filtrujete ešte rýchlejšie.

Podrobnosti o filtrovaní aj analýzach nájdete v samostatnom článku z minulého septembra.

3. Vylepšená obchodná nástenka

 

Obľúbené Obchodné nástenke s prehľadom zákaziek a ich fáz sme zjednodušili dizajn a pridali do nej dve nové funkcie:

 • Zákazky na nástenke si farebne zvýrazníte, napríklad podľa priorít.
 • Obchodné prípady môžete na nástenke filtrovať podľa troch kritérií – ⁠ vek, hodnoty a aktivity.

Viac sa o novej nástenke dozviete v samostatnom článku.

4. Integrácia so SupportBoxem

 

SupportBox je slovenský online helpdeskový nástroj, ktorý celú komunikáciu s klientmi, či už cez e-mail, chat, alebo telefón, spája do jedného miesta. Po prepojení s RAYNETom bude mať vaša zákaznícka podpora všetky dôležité údaje o klientoch hneď na očiach.

Keď kolegovi zo zákazníckej podpory zavolá klient, ktorého evidujete v RAYNETe, na monitore sa mu ihneď zobrazí niektorá z nasledujúcich informácií:

 • meno klienta,
 • adresa,
 • obchodné prípady,
 • zadané úlohy,
 • naplánované stretnutia,
 • história komunikácie,
 • alebo vystavené faktúry.

Zákaznícka podpora tak bude vždy pripravená na klientove otázky. Viac o integrácii sa dozviete v samostatnom článku s videem.

5. Integrácia s Freelom

 

 

RAYNET tento rok spojil plutvy aj s Freelom – obľúbeným nástrojom pre projektové riadenie. Po integrácii si Obchodné prípady z RAYNETu prepojíte s projektmi vo Freele a pri Obchodných prípadoch sa objavia úlohy a to-do listy, ktoré sa k danému projektu vzťahujú.

Vďaka tomu:

 • máte perfektný prehľad o stave obchodných prípadov,
 • ľahšie si s kolegami zorganizujete prácu,
 • a zlepšíte transparentnosť v obchodnom tíme.

Podrobnosti o prepojení RAYNETu a Freela nájdete v samostatnom článku v samostatnom članku.

To boli najzaujímavejšie novinky minulého roka a podobnú smršť vylepšení môžete čakať aj tento rok. Začiatkom roka sme pridali povinné polia, ktoré vám ušetria solídnu porciu stresu, a čoskoro prídeme s niečím ďalším. Stay tuned!